Kalkulovaný risk je zisk

Kúzlo interného eventu zorganizovaného simultánne v dvoch budovách centrály Poštovej banky bolo aj v tom, že o ňom dopredu nikto nevedel.

Odštartovala ho výstraha výťahu o nebezpečnom e-maili, ktorý by zamestnanci nemali za žiadnych okolností otvárať. Podpísaná Fantomasom. V ten deň v banke azda nebolo človeka, ktorý by e-mail nečítal, alebo o ňom nepočul od niektorého kolegu. Navyše tam nebolo človeka, ktorého by Fantomas nevystrašil v odraze zrkadla na toaletách, z dverí na toaletách pre istotu v životnej veľkosti a celkom živý v iné dni priamo v banke alebo pred ňou. Poštová banka sa jednoducho na čas hry zmenila na jedno veľké Fantomasovo „doupie“. Bol všade. A zamestnanci museli byť pred Fantomasom v podzemí v neustálom strehu. Napätie sa dalo krájať, ľudia začali byť obozretní a súťaživí tak veľmi, ako nikto nečakal.
Do hry sa zapojilo 200 zamestnan- cov, ktorí počas troch dní súťažili súčasne v dvoch budovách, hľadali indície v banke aj jej okolí, lúštili kódy, predbiehali sa v otváraní trezorov, pri- tom si pomáhali a povzbudzovali sa aj streamingom na diaľku. V zamknutej miestnosti v štýle escape room im iné ani neostávalo.
Takmer 20 úlohami sme testovali ich bystrosť, pozornosť, kondičku, tímovosť aj odhodlanie. No najmä sme zamestnancov zabávali. A podarilo sa. Podľa interného prieskumu by si 90 % z nich hru hneď aj zopakovalo.