The International Communications Consultancy Organisation The International Communications Consultancy Organisation Slovenska verzia Anglicka verzia
O asociácii Aktuálne informácie Podmienky členstva Orgány a ľudia Linky na stránky Etický kódex Cena PR PROKOP Kontakt Archív
APRSR APRSR

PROKOP 2016 vyhlásený, Asociácia PR s novým vedením

Bratislava 6.septembra 2016 - Asociácia Public Relations na Slovensku (APRSR) včera vyhlásila nový, v poradí už 7. ročník súťaže  najlepších PR projektov na Slovensku – PROKOP 2016. APRSR tiež schválila viaceré zmeny v asociácii: nové sú stanovy i vedenie združenia, ktoré chce rozšíriť svoje aktivity a pozvať do svojich radov aj ďalšie relevantné PR agentúry.

 

Uzávierka prestížnej branžovej súťaže PROKOP bude 10. októbra 2016, prihlasovací systém bude otvorený už v druhej polovici septembra. Samotný event je predbežne  plánovaný na 11. novembra 2016. Nový štatút a ďalšie detaily budú zverejnené v najbližších dňoch.

 

APRSR včera na svojom Valnom zhromaždení schválila i nové vedenie združenia. Posilniť exekutívu združenia má novovzniknuté päť členné prezídium v zložení: Michaela Benedigová (Seesame Communication Experts), Peter Chalmovský (AMI Communications), Martin Mazag (PRime time), Katarína Remiaš (1st Class Agency) a Roman Záhorec (Neopublic Portel Novelli). Novým prezidentom APRSR na dvojročné funkčné obdobie sa stal Martin Mazag, Managing Director agentúry PRime time.

 

O post prezdidenta som sa uchádzal najmä preto, lebo som u veľkej časti našich členov cítil chuť byť aktívnejší a robiť veci lepšie. Po dlhej dobe však bolo potrebné zmeniť  vnútorné mechanizmy  združenia, na čom už viac ako pol roka intenzívne pracujeme. Veľká vďaka patrí doterajšej prezidentke Katke Droppovej, ktorá spolu s ďalšími aktívnymi členmi významne prispela k ozdraveniu našej Asociácie. V roli  prezidenta mám ambíciu vytvárať také podmienky v Asociácii, v ktorých si každý z členov si nájde svoju unikátnu rolu, a cez priestor, ktorý mu je blízky alebo je v ňom špecialista pomôže zvyšovať povedomie o PR odvetví,“ hovorí o procesoch v Asociácii a svojej kandidatúre Martin Mazag.

 

„Do ďalšieho funkčného obdobia som sa rozhodla nekandidovať do orgánov APRSR, ani na post prezidenta. Chcem sa trochu menej venovať biznisu a trochu viac neziskovému sektoru v rámci regiónu odkiaľ pochádzam,“ vysvetľuje odchádzajúca prezidentka APRSR Katarína Droppová (Media&Communication Consulting).

 

Posilou Asociácie sa stala aj Janka Šimeková, ktorá od leta vystriedala na poste generálneho sekretára Svetlanu Waradzinovú.